Diagnostyka

Zapraszam do zapoznania się z ofertą.

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała przeprowadzana jest za pomocą nowoczesnego urządzenia Accuniq BC 300.

Pozwala ona na określenie zawartości poszczególnych komponentów w ciele człowieka. W urządzeniu wykorzystywana jest metoda bioimpedancji elektrycznej (BIA), która stanowi wiarygodny, nieinwazyjny, bezpieczny i skuteczny sposób badania składu ciała. Technika analizy bioimpedancji ciała opiera się na zasadzie przewodzenia prądu elektrycznego, gdzie masa tkanki mięśniowej, kości i wody, przewodzi elektryczność znacznie lepiej niż masa tłuszczowa.

Całościowa analiza składu ciała oprócz podstawowych parametrów takich jak zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy wody, jest wzbogacona o takie parametry jak zawartość protein, minerałów oraz szczegółową analizę obszaru brzucha, czyli oceny wisceralnej tkanki tłuszczowej. Określenie poszczególnych komponentów w ciele, ocena podstawowej przemiany materii oraz wieku metabolicznego umożliwia określenie typu sylwetki badanego, jak również ustalenie indywidualnych zaleceń związanych z aktywnością fizyczną i kalorycznością diety.

Analiza stanu zdrowia za pomocą analizatora QUANTUM

Analiza stanu zdrowia za pomocą analizatora QUANTUM

Urządzenie QUANTUM wykrywa zmiany za pomocą elektromagnetycznych fal emitowanych przez komórki ciała. Przez sensor trzymany w dłoni urządzenie analizuje fale elektromagnetyczne w całym ciele umożliwiając uzyskanie informacji i zrozumienie stanu zdrowia badanego. Kompleksowe badanie analizatorem kwantowym odbywa się w minutę. Pacjent trzyma przez ten czas w dłoniach elektrodę, która na zasadzie działania pola elektromagnetycznego zbiera potrzebne do diagnozy informacje. Po analizie niedoboru witamin i minerałów oraz zbadaniu narządów, pacjent otrzymuje szczegółową analizę, dietę i zalecenia dotyczące prowadzonego stylu życia.

Dzięki urządzeniu QUANTUM możemy dowiedzieć się jakie mamy nieprawidłowości w organizmie co ułatwia postawienie diagnozy wraz z przeprowadzonym wywiadem i sumowaniem wszystkich dolegliwości. Wpływa to również korzystnie na dobór odpowiedniego postępowania w procesie zdrowienia oraz doboru odpowiedniej diety.